Продаємо насіння нута Сьєрра, Заговіт, Йордан, Аскан, Оріон, Нортено, Тріумф, Розана, Київ.
| Добавени: 22 октомври 2024, номер: 34800
Нут: опис сортів та характеристики
Нут - рослина, що характеризується наявністю витягнутого носика зерна. Його поверхня може бути зморшкуватою або гладенькою. Виділяють три форми зерен: кутовата, схожа на голову вівці; кругла, тобто горохоподібна; проміжна, що нагадує голову сови. Забарвлення шкірки зерна може бути білою або жовтою, помаранчевою, сірою, зеленою, світло-коричневою, коричневою, чорною, рожевою та темно-коричневою. У вологих умовах вирощування забарвлення шкірки зерна має більш темний відтінок, а при сухих - світліший. Сім'ядоля зазвичай жовті, різної інтенсивності; у рідкісних випадках зустрічаються сорти з зеленими сім'ядолями.
Маса 1000 зерен коливається від 60 до 700 грамів. Зазвичай сорти нута за розміром зерна поділяються на три групи: дрібнозерні - до 200 г; середньозерні - 200-350 г; крупнозерні - понад 350 г. Вегетаційний період нута складає 80-120 днів в залежності від сорту та умов вирощування. Нут за фотоперіодичною реакцією відноситься до культур довгого дня, тому при пізньому висіві скорочуються фази вегетаційного періоду рослин і зменшується врожай.
Агротехніка. Місце в сівозміні: нут не вимогливий до попередників. Головна умова при розміщенні культури - слабка засміченість ділянки та відсутність багаторічних корінцевих бур'янів. У свою чергу нут є відмінним попередником для більшості сільськогосподарських культур. Врожайність озимої пшениці після нута така ж, як після чорного пару, а в деяких випадках навіть перевищує її. Головним критерієм, що визначає врожайність наступної культури після нута, є рівень розвитку бульбочок. Коли в ґрунті є достатня кількість бактерій і відмінні умови для їх розвитку (оптимальна вологість, аерація), врожайність наступної культури вища. Нут швидко звільняє поле, тому створює сприятливі умови для підготовки ґрунту та накопичення вологи. Таким чином, нут доцільно розміщувати в ланцюжку сівозміни "озима пшениця-нут-озима пшениця", що надає високий економічний ефект. З урахуванням наявності хвороб вірусного походження культуру слід розміщувати на одній і тій же ділянці не частіше, ніж раз в чотири роки.
Обробка ґрунту: обробка ґрунту під нутом звичайна для ранніх весняних культур: одне-два дисковання попередника, глибока плугатка, осіннє вирівнювання ґрунту та ранньовесняне закриття вологи. Дуже важливо одразу після уборки попередника провести дисковання стерні. Ця процедура сприяє збереженню вологи, знищенню вегетуючих бур'янів та створює сприятливі умови для проростання насіння.
Одоевский С.В.
частно лице
на сайта с 9 октомври 2024