Калій хлорид гранульований, MOP K60, Вінницька область.
| Додано: 22 жовтня 2024, номер: 33930
Калій вноситься під більшість культур різними способами, проте краще за все вносити його восени під зяблеву оранку. При використанні інтенсивних технологій оптимальний ефект досягається за допомогою локального внесення під час посіву та проведення підживлення у невеликих дозах. Калій рекомендується для внесення під більшість зернових, олійних, цукрових і волокнистих культур з високою потребою у калії та малочутливих до хлору. Також рекомендується щорічне підживлення ґрунтів калієм для підтримки вмісту калію на оптимальному рівні.
Ефективність калію найкраще проявляється на бідних калієм дерново-підзолистих ґрунтах легкого гранулометричного складу та торф’яних ґрунтах. Начорноземікалій використовується переважно під культури, які засвоюють багато калію і натрію, такі як соняшник, цукровий буряк, картопля, коренеплоди, овочі та інші. На каштанових і сіроземних ґрунтах калій використовується в залежності від культури, технології вирощування та вмісту калію у ґрунті. Для чутливих до калію культур рекомендується вносити калій восени, щоб хлор вимився у більш глибокі шари ґрунту.
Калій є фізіологічно кислим добривом. При взаємодії з ґрунтовим поглинаючим комплексом він має підкислюючий вплив на ґрунтовий розчин, особливо у кислих ґрунтах. Це призводить до утворення соляної кислоти у результаті обмінних реакцій у ґрунті. Тому ефективність калійних добрив на кислих ґрунтах знижується. Проте фізіологічна кислотність калію нижча, ніж у амонійних добрив, і проявляється лише при тривалому застосуванні високих доз під культури, які виносять багато калію з ґрунту.
Іон калію у ґрунті швидко взаємодіє з колоїдними частинками ґрунту за типом фізико-хімічного (обмінного) та необмінного поглинання. Поглинання калію ґрунтом практично завершується протягом доби після внесення калійних добрив, тому майже не залежить від тривалості часового проміжку між заробкою та посівом. Рухливість калію у ґрунті знижується, що зменшує ймовірність його вимивання. Калій легко доступний для рослин, а його коефіцієнт використання досить високий – до 70%.
Хлорид калію має високі фізичні властивості, малогігроскопічний, не утворює грудочок, легко розсипається та добре розчинний у воді.
ТОВАгронафтотрейд
приватна особа
на сайті з 9 жовтня 2024