Насіння гороху. Сорт гороху VERNON, канадський трансгенний (еліта), Полтавська область.
| Қосылды: 17 қазан 2024, саны: 31513
Семена гороха VERNON - це жовтий трансгенний сорт продовольчого гороху, розроблений канадським холдингом SERTIS для країн Північної та Південної Африки та Азії. Ця однорічна культура має досить високу стійкість до холоду, з мінімальною температурою проростання на рівні 1-2°С. Коренева система гороху є стержневою з добре розвиненою головною кореневою системою, що проникає в ґрунт на глибину до 140 см. Приблизно 50% кореневої системи розвивається на глибині до 20 см, збагачуючи ґрунт азотом. На коренях гороху та в ризосфері розвиваються корисні мікроорганізми, такі як азотфіксуючі бактерії, клубеневі бактерії, азотобактери та інші, які спроможні засвоювати атмосферний азот та впливати на накопичення азоту в ґрунті, необхідного для живлення рослин.
Стебло гороху виростає прямостоячим, розгалуженим, стислим, з вітальними формами, починаючи розгалуження біля основи стебла. Висота рослин гороху становить 105-115 см. Квіти мають віночок у вигляді метелика. Одним із відмінних родових ознак квітки є трискладкова пестика з жолобком унизу та пучком волосків угорі. Плід гороху - стручок, що містить 12-14 насінин, розташованих в ряд, з пергаментним шаром, який не тріскається під час дозрівання. Горох є самозапилювальним рослиною. Виділений в Канаді у 2016 році, сорт пройшов випробування на стійкість до посухи в Канаді, Ефіопії, Конго, Непалі, де середня температура повітря становила +57°C, показавши чудові результати з врожайністю у 2016 році. Також пройшов випробування на стійкість до засушливості в Росії в Краснодарському краї, Астраханській області, Республіці Татарстан, Уфі.
Однією з відмінних особливостей трансгенного сорту гороху від інших звичайних сортів є:
1) Підвищена стійкість до засухи +58°C*.
2) Стійкість до абіотичних стресів - добре терпить весняні заморозки в стадії повного розвитку рослини до -18°C*, а на стадії вегетації витримує пониження температури до -12°C, що дозволяє посівати горох найраніше.
3) Стійкість до підвищеного вологовмісту в ґрунті.
4) Імунітет до всіх захворювань гороху, які пошкоджують звичайні сорти гороху, такі як (асхитоз, в'янення гороху, фузаріоз, пероноспороз, бактеріоз, фомоза, вірус деформуючої мозаїки гороху, сірої плісені, жовтої мозаїки фасолі, вірус огіркової мозаїки тощо) та майже не хворіє на них.
5) Стійкість до засолення ґрунту.
6) Зерно гороху рівномірно дозріває на всьому рослині, стручки не тріскаються і не випадають, міцно тримаючись в горошині до повного дозрівання, завдяки чому горох не потребу
Олег Гудыма
жеке тұлға
сайтында 9 қазан 2024