Посівне насіння чорного проса, Дніпропетровська область.
| Кошулган: 21 Октябрь 2024, саны: 33559
Чорне просо (лат. Panicum) є важливою культурою, яка недавно з'явилася на українському ринку зерна та швидко стала популярною як внутрішньо, так і на зовнішніх ринках. Чорне просо зазвичай використовується у складі зерносумішей для корму співчих птахів.
Просо має давню історію в сільському господарстві і є однією з найдавніших культур разом з пшеницею. Воно має велике кормове значення, бо зерно, борошно та інші продукти, отримані з проса, є відмінними кормами для тварин. Солома проса містить значну кількість протеїну, жиру та вітаміну А.
Зерно проса використовується для харчування після сушіння, а чисті зерна (пшоно) використовуються в їжу. Пшоно містить 11,5% білка, що перевершує рис та ячмінь, а 2,5% жиру, що поступається лише вівсяній крупі. Зерно проса містить незамінні амінокислоти, жирні кислоти, мікроелементи, ферменти та велику кількість вітамінів групи В.
Пшоно також багате на мікроелементи, такі як цинк, йод, калій, магній та бром. З пшона отримують борошно, яке використовується як чистий продукт або домішка до інших видів борошна для покращення якості тіста, особливо в кондитерському виробництві.
Просо також широко використовується у винокурному, крохмальному та пивоварному виробництвах. За кормовою цінністю воно наближається до сіна однорічних злакових трав та поступається луговому сіну.
Крім того, просо користно для здоров'я людини, оскільки широко використовується у народній медицині. Пшоно має корисні властивості при хворобах печінки, має дію, що сприяє виділенню сечі та поту, зміцнює кістки, сприяє загоєнню ран, покращує стан шкіри, нормалізує кров'яний тиск та має закріплюючу дію.
Для тих, хто приймає антибіотики, рекомендується вживати пшоняну кашу, що допомагає вивести залишкову кількість антибіотиків з організму та очищає його від радіонуклідів.
Башка ушул сыяктуу жарнамалар
Олег
жеке адам
сайтында 9 Октябрь 2024 менен