Сім'я Нута HOPE - канадський ярий трансгенний продовольчий сорт нута, Одеська область.

| Кошулган: 22 Октябрь 2024, саны: 34801
140 грн.
HOPE - трансгенний сорт продовольчого нута (Cicer arietinum L), розроблений з відомим канадським холдингом SERTIS за замовленням Міжнародного інституту тропічної сільськогосподарської справи (IITA) в Нігерії та Міжнародного центру досліджень сільського господарства в сухих районах Сирії для країн Північної та Південної Африки та Азії.

HOPE є однорічною культурою, стійкою до холоду, з мінімальною температурою проростання на рівні 2-3 °C. Коренева система є стержневою з добре розвиненим головним коренем, що проникає в ґрунт на глибину до 180 см. Близько 50% кореневої системи розвивається на глибині до 20 см, а на корінцях формуються бульбочки з азотофіксуючими бактеріями.

Стебло прямостояче, розгалужене, стисле, розлоге, з висотою рослин нута 120 см. Лист складний непарноперистий, з 20 листочками, зелені з фіолетовим відтінком, покриті дрібними волосками, які виконують захисну функцію для рослин.

Квітка двобарвна, п'ятичленна, з великими білими квітками. Плід має бобоподібну ромбічну форму завдовжки до 8 см з пергаментним шаром, який не тріскається при дозріванні. В бобі міститься 5 насінин. Зерно нута відрізняється наявністю витягнутого дзьобика, гладкою поверхнею, яка нагадує голову сови, та яскраво-білою шкіркою.

HOPE є самопильним рослиною. Виділяється у Канаді в 2015 році, пройшовши сортові випробування на стійкість до посух у Канаді, Єгипті, Тунісі, Індії, Ірані, де середня температура повітря становила +60 °C. У цих умовах він продемонстрував відмінні результати у врожайності у 2016 році.

Особливості трансгенного сорту нута HOPE порівняно з іншими звичайними сортами нута включають:
1) Підвищена стійкість до посух до +60 °C.
2) Стійкість до абіотичних стресів, здатність переносити весняні заморозки в стадії повного розвитку рослини до -22 °C та в фазі вегетації до -18 °C.
3) Стійкість до підвищеного вологовмісту ґрунту.
4) Імунітет до всіх хвороб нута, що поразили звичайні сорти, таких як асхитоз, в'янення, фузаріоз, пероноспороз, бактеріоз, фомоз, вірус деформуючої мозаїки нута, сірої плісняви, жовтої мозаїки фасолі, вірусу огіркової мозаїки тощо.
5) Стійкість до всіх шкідливих комах, що атакують звичайні сорти нута, завдяки введенню у структуру клітин ДНК нута тетрагена, виділеного з рослини полину гіркого.
6) Стійкість до засолення ґрунту.

Зерно нута однорідно дозріває на всьому рослині, не тріскається та міцно утримується в стручках до повного дозрівання.
Жарнаманын автору менен байланышыңыз
Андрей
Комментарийлер
0
Пикириңизди жарыялоо үчүн каттоо же кирүү керек.