Кануфер бальзамічний, канупер, сарацинська м'ята, пижма бальзамічна, Дніпропетровська область.
| Добавлено: 23 октября 2024, номер: 37391
Канупер: технічний опис та застосування
Канупер, також відомий як пряна приправа, широко використовується для ароматизації солений, маринадів та напоїв, а також у лікероводочній промисловості. У європейській кухні канупер використовується для приготування супів, салатів, пирогів та паштетів. Він ідеально поєднується з різними видами м'яса, особливо жирного, стеляниною, птицею та дичиною. Його додають у страви у невеликих кількостях через виражений аромат. З канупером готують відомий бальзамічний чай.
Квіткові соцвіття канупера у вигляді порошку або водних настоїв застосовуються при захворюваннях печінки (гепатити, ангіхоліти), кишечнику, аскаридозі та острицях. Відомо, що настій з квіткових соцвіть канупера збільшує амплітуду серцебиття, підвищує тиск, нормалізує виділення жовчі, позитивно впливає на секрецію шлунково-кишкового тракту.
Канупер має властивості прискорення загоєння ран та протицистоцидної дії при лямбліозних та катаральних холециститах, виразцевій хворобі шлунка та кишечника. Настої використовуються для обробки фурункулів, опухолей, у гінекології для спринцювань.
Канупер вирощується без проблем, не вибагливий до ґрунту, але не переносить переуволожнення, віддаючи перевагу відкритим сонячним місцям. Він добре переносить зиму без укриття. При виборі місця для вирощування необхідно враховувати ступінь пилосмоктування, оскільки опушені листки можуть сильно забруднитися, що подальше ускладнить використання рослини в медичних цілях, а її декоративні якості знизяться. Канупер може рости на одному місці до 10 років, після чого починає зменшуватися, і в кінцевому підсумку колись розкішний кущ може загинути. Тому старі екземпляри краще омолодити шляхом розмноження через ділення куща.
Розмножують рослину шляхом ділення та кореневими відводками. Крім того, з канупером можна:
- додавати свіжі листки при солінні/маринуванні огірків, помідорів, патісонів, грибів;
- висушувати листки та використовувати на відвар для промивання волосся;
- виготовляти бальзамічне масло від ударів, синців та прищів, заливши свіжі листки прогрітим оливковим маслом у співвідношенні 1:5;
- виготовляти з нього саше для надання білизні свіжості та відлякування молі;
- додавати при виготовленні пива, квасу або лікеру. У відомому Шартрезі використовуються листки канупера;
- настоювати на листках оцет, можливо у поєднанні з тархуном;
- сушені листки додавати до чаю від застуди, разом з тим'яною та чабрецем;
- настоєм трави обробляти овочі від шкідників.
На жаль, в наш час цю рослину можна придбати тільки у справжніх цінителів аб
Другие похожие объявления
Інше насіння
доставка из г.Харків
31 октября
Інше насіння
доставка из г.Фастів
29 октября
Інше насіння
доставка из г.Фастів
29 октября
Оксана
частное лицо
на сайте с 9 октября 2024