26.07.2025 у 17:07

Китайський виробництво черешні набирає обертів

Китай на шляху до того, щоб у 2025/26 маркетинговому році виробити 900 тисяч тонн черешні, що на 6% більше, ніж минулого року, повідомляє портал fruchthandel.de з посиланням на щорічні звіти USDA та FAO. Водночас імпорт цієї ягоди в країні також залишається значним.

У сезоні 2024/25 у Китаї налічувалося 199 тисяч гектарів черешневих садів, і очікується, що у сезоні 2025/26 ця площа збільшиться до 205 тисяч гектарів. Хоча природні умови не скрізь сприятливі, поширюється і тепличне вирощування, що частково пояснює зростання площ.

Дані USDA свідчать, що виробники активно шукають сучасні сорти з раннім плодоношенням, високою врожайністю та довгим терміном зберігання, продовжуючи також адаптацію міжнародних сортів.

Завоювання міст

У звіті зазначається, що в останні роки ціни постійно знижуються через збільшення пропозиції на ринку. Основні внутрішні сорти мають короткий сезон збору, що створює значний тиск на роздрібні ціни. Крім того, у сезоні 2024/25 надлишок черешні з Чилі призвів до суттєвого зниження цін, що ще більше скоротило прибутки від вирощування, особливо тепличної черешні. Очікується, що пропозиція чилійської черешні й надалі зростатиме, тому суттєвих змін у цій тенденції не передбачається.

Однак великі та високоякісні черешні продовжують користуватися попитом і можуть продаватися з премією.

Звіт також констатує, що споживання черешні в Китаї стрімко зростає завдяки збільшенню як глобальної, так і внутрішньої пропозиції, покращенню доступності й якості фруктів.

З розвитком електронної комерції та покращенням ланцюгів холодового зберігання імпортована черешня дедалі більше стає частиною щоденного раціону городян.

Чилі використовує можливості

Імпорт черешні в Китай постійно зростає: з 388 тисяч тонн у 2023/24 сезоні до понад 550 тисяч тонн у 2024/25, і, за прогнозами, досягне 600 тисяч тонн у 2025/26.

Перш за все, можливості експорту до Китаю використовує Чилі, оскільки воно знаходиться у вигідному положенні — саме під час китайського Нового року може постачати ягоди на ринок.

Завдяки угоді про вільну торгівлю між Китаєм і Чилі та традиційно високій рентабельності цього бізнесу понад 90% чилійського експорту черешні спрямовується до Китаю. У сезоні 2024/25 поставки до Китаю зросли на 44% у порівнянні з попереднім сезоном, і, за прогнозами USDA–FAO, у 2025/26 очікуються ще більші обсяги, резюмує звіт agrarheute.com.


Назад до новин Наступний запис